30.9.2017 / Gösterim Sayısı : 4724

Biz her zaman milletin emrinde olacağız

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, her zaman milletin emrinde olduklarının altını çizerek "Bu kardeşiniz hep emrinizde ve hep şunu söylüyorum. Biz her zaman üreticinin, tüketicinin, esnafın, sanayicinin, ihracatçının, ithalatçının yanında olacağız. Niye? 80 milyon tüketicim var benim. 80 milyon kardeşim var benim. Emin olun halkın parasını halka harcamak için görevlendirildim." dedi.

Fakıbaba, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Canlı Hayvan Borsasının açılışında yaptığı konuşmada, bir ve beraber olunduğu müddetçe, hep beraber Türkiye olunduğu müddetçe Türkiye'yle kimsenin başa çıkamayacağını belirterek, buna yürekten inandığını söyledi.

Türkiye'de son 15 yılda gerçekleşen tuzakların, milletin sayesinde önlendiğine dikkati çeken Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, ona güvenen milyonlarca insanın sayesinde 15 Temmuz'da ülkenin gerçekten önemli bir tuzaktan kurtarıldığını vurguladı.

Fakıbaba, her zaman milletin emrinde olduklarının altını çizerek, "Siz olmasaydınız biz olmazdık ama güçlü bir liderimiz, güçlü bir partimiz, güçlü bir kadromuz var. Biz de sizinle beraberiz. Bu birlik ve beraberliği bozmadığımız müddetçe Allah'ın izniyle, bizi hiç kimse hiç bir zaman bölemeyeceklerdir. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz devam edecektir." ifadesini kullandı.

Üretimin ve üreticinin önemine değinen Fakıbaba, "Bu kardeşiniz hep emrinizde ve hep şunu söylüyorum. Biz her zaman üreticinin, tüketicinin, esnafın, sanayicinin, ihracatçının, ithalatçının yanında olacağız. Niye? 80 milyon tüketicim var benim. 80 milyon kardeşim var benim. Mutlaka ve mutlaka protein oranımızı artırmamız lazım. Bizim torunlarımızın et yemesi lazım. Bizim gençlerimizin daha fazla süt alması lazım. Daha fazla protein alması lazım. Bu konuda hep beraber fedakârlık yapacağız. Emin olun halkın parasını halka harcamak için görevlendirildim." diye konuştu.

Fakıbaba, Şanlıurfa neyse Kahramanmaraş'ın da Antep'in de, Şırnak'ın da, Ordu'nu da o olduğuna işaret ederek, "Biz Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Sünni'siyle, Alevi'siyle vallahi kardeşiz. Bu ülke bizim. Bize destek verdiğiniz müddetçe biz de canımızı ortaya koyacağız. Önce bizi vuracaklar sonra ülkeye bir şey yapacaklar. Sizden önce biz, biz gideceğiz." dedi.

Esnafın kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Fakıbaba, Kahramanmaraş'a düve desteği vereceklerini, bunu da 2018'de Bakanlar Kurulundan geçireceklerini kaydetti.

"Asla korkmayacağız"

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Mahir Ünal da, Türkiye'nin şu anda maruz kaldığı en temel şeyin bu milletin öz güvenine yapılan saldırı olduğunu söyledi.

Eğer bu gayret, çaba, çalışma, bu öz güven, yüksek motivasyon, ülkeye duyulan inanç devam ederse, 2023'te, 2053'te ve 2071'de Türkiye'nin çok farklı yerlerde olacağını belirten Ünal, petrol ve doğalgaz kaynağı olmayan Türkiye'nin çok güçlü insan kaynağına sahip olduğunu vurguladı.

Ünal, bugüne kadar birçok krizi aştıklarını, 15 yıldan beri tek bir şeyin mücadelesini verdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Biz, 'devletin yönetiminde karar verici olan milletin kendisidir' diyoruz ve milletin iradesinin hakim olmasının mücadelesini veriyoruz. Biz bugüne kadar bütün krizleri, bütün engelleri de milletin desteğiyle aşıyoruz. Millet arkamızda olduğu için biz bu krizleri aşıyoruz. Bölgesel krizleri tek tek aşarken hep yanımızda milletimizin kendisi vardı. Asla korkmayacağız. Bizim İstiklal Marşımız 'korkma' diye başlıyor. Bu milleti korkutmak istiyorlar, endişelendirmek istiyorlar. Bölgede artık terör döneminden kendilerince bölgeyi dizayn etme dönemine geçmiş bulunuyorlar. Türkiye bunlara izin vermeyecek güçtedir. Türkiye muktedirdir. Türkiye, bölgesinde kendisine rağmen herhangi bir oyun kurulmasına bugüne kadar müsaade etmedi, bundan sonra da müsaade etmeyecektir. Kendimize ve ülkemize güvenelim."

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un hayvan borsasının içeriğine ilişkin konuşmasının ardından borsanın açılışı gerçekleştirildi.


''