Tarım Havzaları

Türkiye Tarım Havzalarına Göre İl-İlçe ve Önerilen Temel Ürünler

           1.GÜNEY MARMARA HAVZASI​

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Balıkesir

Bandırma,  Erdek,  Gönen, Manyas, Marmara                                                                                           

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Kütlü Pamuk
  9. Nohut
  10. Soya Fasulyesi
  11. Tritikale
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Yulaf
  14. Zeytinyağı

Bilecik

Osmaneli                                                                                           

Bursa

Gemlik, Gürsu, İznik, Karacabey, Mudanya, Nilüfer, Orhangazi, Osmangazi, Yıldırım                                                                                           

Çanakkale

Bayramiç, Biga, Çan, Lapseki, Merkez                                                                                          

İstanbul

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye,  Üsküdar                                                                                            

Kocaeli

Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Karamürsel, Kartepe, Körfez                                                                                             

Sakarya

Geyve, Pamukova, Sapanca, Taraklı                                                                                             

Yalova

Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy, Merkez, Termal                                                                                      

 

  2. BATI KARADENİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Bartın

Amasra, Kurucaşile, Merkez                                                                                         

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Tritikale
  9. Yağlık Ayçiçeği
  10. Yulaf
  11. Zeytinyağı

Düzce

Akçakoca, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Merkez, Yığılca                                                                                            

İstanbul

Şile                                                                                                

Kastamonu

Abana, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Doğanyurt, İnebolu, Şenpazar                                                                                           

Kocaeli

Kandıra                                                                                             

Sakarya

Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Serdivan, Söğütlü,                                                                                             

Sinop

Ayancık, Dikmen, Erfelek, Gerze, Merkez, Türkeli                                                                                            

Zonguldak

Alaplı, Çaycuma, Ereğli, Kilimli, Kozlu, Merkez                                                                                           

 

    3.KUZEYBATI ANADOLU HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ankara

Çamlıdere, Çubuk, Kızılcahamam                                                                                        

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kuru Fasulye
  8. Nohut
  9. Tritikale
  10. Yağlık Ayçiçeği
  11. Yulaf

 

Bartın

Ulus                                                                                               

Bolu

Dörtdivan, Gerede, Kıbrısçık, Mengen, Merkez, Yeniçağa                                                                                           

Çankırı

Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü                                                                                            

Karabük

Eflani, Eskipazar, Merkez, Ovacık, Safranbolu, Yenice                                                                                             

Kastamonu

Ağlı, Araç, Azdavay, Daday, Devrekani, Hanönü, İhsangazi, Küre, Merkez, Pınarbaşı, Seydiler, Taşköprü                                                                                           

Zonguldak

Devrek, Gökçebey                                                                                            

 

           4.DOĞU KARADENİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Artvin

Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul                                                                                             

  1. Buğday
  2. Çavdar
  3. Çay
  4. Dane Mısır
  5. Kanola

Rize

Ardeşen, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İyidere, Kalkandere, Merkez, Pazar                                                                                              

Trabzon

Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra                                                                                                 

 

5.   KARASU – ARAS HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ağrı

Diyadin, Eleşkirt, Hamur, Merkez, Taşlıçay                                                                                           

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Dane Mısır
  5. Kuru Fasulye
  6. Mercimek
  7. Nohut
  8. Tritikale
  9. Yağlık Ayçiçeği
  10. Yulaf

Ardahan

Çıldır, Damal, Göle, Hanak, Merkez                                                                                            

Erzurum

Aşkale, Aziziye, Çat, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Palandöken, Pasinler, Şenkaya, Tekman, Yakutiye

Kars

Akyaka, Arpaçay, Digor, Merkez, Sarıkamış, Selim, Susuz                                                                                              

 ​      

          6.KUZEY MARMARA HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Çanakkale

Eceabat, Gelibolu, Gökçeada                                                                                           

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Tritikale
  10. Yağlık Ayçiçeği
  11. Yulaf
  12. Zeytinyağı

Edirne

Enez, İpsala, Keşan                                                                                              

İstanbul

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu                                                                                        

Tekirdağ

Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Kapaklı, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Süleymanpaşa, Şarköy                                                                                             

 

  7.  BÜYÜK AĞRI HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ağrı

Doğubayazıt                                                                                        

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Yağlık Ayçiçeği

Iğdır

Aralık, Karakoyunlu, Merkez, Tuzluca                                                                                             

Kars

Kağızman                                                                                           

 

  8.SÖĞÜT HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ankara

Nallıhan                                                                                           

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Tritikale
  13. Yağlık Ayçiçeği
  14. Yulaf
  15. Zeytinyağı

Bilecik

Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Merkez, Pazaryeri, Söğüt, Yenipazar                                                                                          

Bolu

Göynük, Mudurnu, Seben                                                                                               

Bursa

Büyükorhan, Harmancık, İnegöl, Keles, Kestel, Orhaneli, Yenişehir                                                                                          

Eskişehir

Mihalgazi, Sarıcakaya                                                                                          

Kütahya

Domaniç, Tavşanlı                                                                                           

 

9.    ÇORUH HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ardahan

Posof                                                                                              

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çay
  6. Çeltik
  7. Dane Mısır
  8. Kuru Fasulye
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Tritikale
  12. Yulaf

Artvin

Ardanuç, Merkez, Şavşat, Yusufeli                                                                                            

Bayburt

Aydıntepe, Merkez                                                                                            

Erzurum

İspir, Narman, Oltu, Olur, Pazaryolu, Tortum, Uzundere                                                                                           

Gümüşhane

Kürtün, Merkez, Torul                                                                                              

Rize

Çamlıhemşin, İkizdere                                                                                           

Trabzon

Çaykara, Maçka                                                                                              

 

10.    YUKARI FIRAT HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Bayburt

Demirözü                                                                                           

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kuru Fasulye
  7. Nohut
  8. Tritikale
  9. Yağlık Ayçiçeği
  10. Yulaf

     

Erzincan

Çayırlı, İliç, Kemah, Merkez, Otlukbeli, Refahiye, Tercan, Üzümlü                                                                                             

Gümüşhane

Kelkit, Köse, Şiran                                                                                               

Sivas

İmranlı, Zara                                                                                               

Tunceli

Ovacık, Pülümür                                                                                             

 

11.    KIYI EGE HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Antalya

Kaş                                                                                              

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kuru Fasulye
  8. Kütlü Pamuk
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Tritikale
  13. Yağlık Ayçiçeği
  14. Yulaf
  15. Zeytinyağı

Aydın

Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karpuzlu, Koçarlı, Kuşadası, Söke, Yenipazar                                                                                           

Balıkesir

Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Havran                                                                                             

Çanakkale

Ayvacık, Bozcaada, Ezine                                                                                               

İzmir

Aliağa, Bayraklı, Balçova, Bergama, Bornova, Buca, Çeşme, Çiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Karşıyaka, Kınık, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla                                                                                               

Muğla

Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula                                                                                                 

 

12.    VAN GÖLÜ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Ağrı

Patnos, Tutak                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kuru Fasulye
  7. Mercimek
  8. Nohut
  9. Yağlık Ayçiçeği

Bingöl

Adaklı, Karlıova, Kiğı, Yayladere, Yedisu                                                                                             

Bitlis

Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Tatvan                                                                                          

Erzurum

Hınıs, Karaçoban                                                                                              

Muş

Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt, Merkez, Varto                                                                                            

Tunceli

Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Merkez, Nazımiye, Pertek                                                                                          

Van

Çaldıran, Edremit, Erciş, Gevaş, İpekyolu, Muradiye, Özalp, Saray, Tuşba                                                                                         

 

13.    ERCİYES HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Kayseri

Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Talas, Tomarza                                                                                            

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Mercimek
  9. Nohut
  10. Tritikale
  11. Yağlık Ayçiçeği
  12. Yulaf

Sivas

Altınyayla, Gemerek, Hafik, Kangal, Merkez, Sarkışla, Ulaş, Yıldızeli                                                                                         

Yozgat

Akdağmadeni, Çayıralan                                                                                       

 

14.    KAZ DAĞLARI HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Balıkesir

Altıeylül, Balya, Bigadiç, Dursunbey, İvrindi, Karesi, Kepsut, Savaştepe, Susurluk                                                                                         

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Kütlü Pamuk
  10. Mercimek
  11. Nohut
  12. Soya Fasulyesi
  13. Tritikale
  14. Yağlık Ayçiçeği
  15. Yulaf
  16. Zeytinyağı

Bursa

Mustafakemalpaşa                                                                                        

Çanakkale

Yenice                                                                                             

Manisa

Kırkağaç, Soma                                                                                            

 

15.    İÇ EGE HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Afyonkarahisar

Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Merkez, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Şuhut                                                                                          

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Kütlü Pamuk
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Tritikale
  13. Yağlık Ayçiçeği
  14. Yulaf
  15. Zeytinyağı

Balıkesir

Sındırgı                                                                                           

Denizli

Baklan, Bekilli, Bozkurt, Çal, Çardak, Çivril, Güney                                                                                              

Eskişehir

Han, Seyitgazi                                                                                                

Konya

Akşehir, Doğanhisar, Ilgın, Tuzlukçu                                                                                           

Kütahya

Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Merkez, Pazarlar, Simav, Şaphane                                                                                          

Manisa

Demirci, Gördes, Köprübaşı, Kula, Selendi                                                                                            

Uşak

Banaz, Eşme, Karahallı, Merkez, Sivaslı, Ulubey                                                                                               

 

16.    GEDİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Aydın

Buharkent, Köşk, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar                                                                                           

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Dane Mısır
  5. Kanola
  6. Kütlü Pamuk
  7. Mercimek
  8. Nohut
  9. Soya Fasulyesi
  10. Tritikale
  11. Yulaf
  12. Zeytinyağı

Denizli

Babadağ, Buldan, Honaz, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy                                                                                               

İzmir

Bayındır, Beydağ, Kemalpaşa, Kiraz, Ödemiş                                                                                           

Manisa

Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Gölmarmara, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre                                                                                           

 

17.    MERİÇ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Edirne

Havsa, Lalapaşa, Meriç, Merkez, Süleoğlu, Uzunköprü                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Tritikale
  9. Yağlık Ayçiçeği
  10. Yulaf

Kırklareli

Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Merkez, Pehlivanköy, Pınarhisar, Vize                                                                                           

Tekirdağ

Hayrabolu, Saray                                                                                         

 

18.    YEŞİLIRMAK HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Amasya

Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merkez, Merzifon, Suluova, Taşova                                                                                            

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Tritikale
  13. Yağlık Ayçiçeği
  14. Yulaf

Çankırı

Ilgaz, Yapraklı                                                                                               

Çorum

Bayat, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Merkez, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık                                                                                              

Giresun

Alucra, Çamoluk, Şebinkarahisar                                                                                             

Kastamonu

Tosya                                                                                              

Ordu

Mesudiye                                                                                            

Samsun

Asarcık, Havza, Kavak, Ladik, Vezirköprü                                                                                            

Sinop

Boyabat, Saraydüzü                                                                                             

Sivas

Akıncılar, Doğanşar, Gölova, Koyulhisar, Suşehri                                                                                          

Tokat

Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Merkez, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt, Zile                                                                                               

Yozgat

Aydıncık, Çekerek, Kadışehir                                                                                            

 

19. ORTA KARADENİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Giresun

Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Merkez, Piraziz, Tirebolu, Yağlıdere                                                                                           

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Çay
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Soya Fasulyesi
  10. Tritikale
  11. Yağlık Ayçiçeği
  12. Yulaf

Ordu

Altınordu, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Perşembe, Ulubey, Ünye                                                                                             

Samsun

Alaçam, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, İlkadım, Ondokuzmayıs,                                                                                             Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Yakakent

Sinop

Durağan                                                                                             

 

20. KARACADAĞ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Adıyaman

Kahta, Merkez                                                                                           

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Kütlü Pamuk
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Zeytinyağı

Batman

Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Kozluk, Merkez                                                                                             

Diyarbakır

Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Eğil, Ergani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Silvan, Sur, Yenişehir

Mardin

Dargeçit, Mazıdağı, Midyat, Ömerli, Savur                                                                                          

Siirt

Baykan, Eruh, Kurtalan, Merkez, Tillo                                                                                           

Şanlıurfa

Siverek                                                                                            

 

21. ZAP HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Bitlis

Hizan, Merkez, Mutki                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kuru Fasulye
  7. Kütlü Pamuk
  8. Mercimek
  9. Nohut

Hakkari

Çukurca, Merkez, Şemdinli, Yüksekova                                                                                            

Siirt

Pervari, Şirvan                                                                                            

Şırnak

Beytüşşebap, Güçlükonak, Merkez, Uludere                                                                                        

Van

Bahçesaray, Başkale, Çatak, Gürpınar                                                                                         

 

22. GAP HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Adıyaman

Samsat                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çeltik
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kütlü Pamuk
  8. Mercimek
  9. Nohut
  10. Soya Fasulyesi
  11. Yağlık Ayçiçeği
  12. Zeytinyağı

Mardin

Artuklu, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Yeşilli                                                                                              

Şanlıurfa

Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Haliliye, Halfeti, Harran, Hilvan, Karaköprü, Suruç, Viranşehir                                                                                           

Şırnak

Cizre, İdil, Silopi                                                                                               

 


 

23.    BATI GAP HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Adıyaman

Besni                                                                                              

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Dane Mısır
  4. Kuru Fasulye
  5. Kütlü Pamuk
  6. Mercimek
  7. Nohut
  8. Soya Fasulyesi
  9. Yağlık Ayçiçeği
  10. Zeytinyağı

     

Gaziantep

Araban, Kargamış, Nizip, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli                                                                                             

Kahramanmaraş

Pazarcık                                                                                           

Kilis

Elbeyli, Merkez, Musabeyli, Polateli                                                                                            

 

 

24.    DOĞU AKDENİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Gaziantep

İslahiye, Nurdağı                                                                                           

  1. Arpa
  2. Buğday
  3. Çavdar
  4. Dane Mısır
  5. Kanola
  6. Kütlü Pamuk
  7. Mercimek
  8. Nohut
  9. Soya Fasulyesi
  10. Yağlık Ayçiçeği
  11. Yulaf
  12. Zeytinyağı

Hatay

Altınözü, Antakya, Belen, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı                                                                                           

Kahramanmaraş

Dulkadiroğlu, Onikişubat, Türkoğlu

Osmaniye

Bahçe, Hasanbeyli                                                                                              

 

 

25. KIYI AKDENİZ HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Adana

Ceyhan, Çukurova, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Sarıçam, Seyhan, Yumurtalık, Yüreğir                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Kütlü Pamuk
  10. Nohut
  11. Soya Fasulyesi
  12. Tritikale
  13. Yağlık Ayçiçeği
  14. Yulaf
  15. Zeytinyağı

Antalya

Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Finike, Gazipaşa, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Kumluca, Manavgat, Muratpaşa, Serik

Burdur

Bucak                                                                                               

Hatay

Arsuz, Dörtyol, Erzin, İskenderun, Payas                                                                                            

Mersin

Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir

Osmaniye

Düziçi, Kadirli, Merkez, Sumbas, Toprakkale                                                                                             

 

26.    EGE YAYLA HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Antalya

Elmalı, Korkuteli                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kuru Fasulye
  7. Kütlü Pamuk
  8. Nohut
  9. Tritikale
  10. Yağlık Ayçiçeği
  11. Yulaf
  12. Zeytinyağı

Aydın

Bozdoğan, Karacasu                                                                                           

Burdur

Altınyayla, Çavdır, Gölhisar, Kemer, Tefenni                                                                                          

Denizli

Acıpayam, Beyağaç, Çameli, Kale, Serinhisar, Tavas                                                                                           

Muğla

Kavaklıdere, Yatağan                                                                                         

 

27. ORTA KIZILIRMAK HAVZASI

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Aksaray

Ağaçören, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi                                                                                            

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Çeltik
  6. Dane Mısır
  7. Kanola
  8. Kuru Fasulye
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Tritikale
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Yulaf

     

Ankara

Evren, Şereflikoçhisar                                                                                              

Çankırı

Kızılırmak, Merkez                                                                                         

Çorum

Alaca, Boğazkale, Sungurlu, Uğurludağ                                                                                              

Kayseri

İncesu, Yeşilhisar                                                                                             

Kırıkkale

Bahşılı, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Merkez, Sulakyurt, Yahşihan                                                                                            

Kırşehir

Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Merkez, Mucur                                                                                           

Nevşehir

Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Merkez, Ürgüp                                                                                             

Niğde

Çamardı, Çiftlik, Merkez                                                                                             

Yozgat

Boğazlıyan, Çandır, Merkez, Saraykent, Sarıkaya, Şefaatli, Sorgun, Yenifakılı, Yerköy                                                                                         

 

28.    ORTA ANADOLU HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Afyonkarahisar

Emirdağ                                                                                         

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Mercimek
  9. Nohut
  10. Soya Fasulyesi
  11. Tritikale
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Yulaf

Aksaray

Eskil, Merkez                                                                                            

Ankara

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çankaya, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Mamak, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Yenimahalle                                                                                        

Eskişehir

Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, İnönü, Mahmudiye, Merkez, Mihalıçcık, Odunpazarı, Sivrihisar, Tepebaşı

Karaman

Ayrancı, Kazımkarabekir, Merkez                                                                                            

Konya

Altınekin, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Halkapınar, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Sarayönü, Yunak                                                                                              

Niğde

Altunhisar, Bor, Ulukışla                                                                                         

 

29.    FIRAT HAVZASI 

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Adana

Aladağ, Feke, Pozantı, Saimbeyli, Tufanbeyli                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Kütlü Pamuk
  9. Mercimek
  10. Nohut
  11. Tritikale
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Zeytinyağı

Adıyaman

Çelikhan, Gerger, Gölbaşı, Sincik, Tut                                                                                           

Batman

Sason                                                                                               

Bingöl

Genç, Merkez, Solhan                                                                                             

Diyarbakır

Çüngüş, Dicle, Hani, Kulp, Lice                                                                                              

Elazığ

Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Merkez, Palu, Sivrice                                                                                               

Erzincan

Kemaliye                                                                                           

Kahramanmaraş

Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak                                                                                               

Kayseri

Sarız, Yahyalı                                                                                              

Malatya

Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Battalgazi, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pötürge, Yazıhan, Yeşilyurt                                                                                            

Sivas

Divriği, Gürün                                                                                             

 ​

30.    GÖLLER HAVZASI

 

İl

İlçe

Fark Ödemesi Kapsamında Desteklenen Ürünler

Antalya

Akseki, Gündoğmuş, İbradi                                                                                             

  1. Arpa
  2. Aspir
  3. Buğday
  4. Çavdar
  5. Dane Mısır
  6. Kanola
  7. Kuru Fasulye
  8. Mercimek
  9. Nohut
  10. Soya Fasulyesi
  11. Tritikale
  12. Yağlık Ayçiçeği
  13. Yulaf
  14. Zeytinyağı

Burdur

Ağlasun, Çeltikçi, Karamanlı, Merkez, Yeşilova                                                                                            

Isparta

Aksu, Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Keçiborlu, Merkez, Şarkikaraağaç, Senirkent, Sütçüler, Uluborlu, Yalvaç, Yenişarbademli                                                                                              

Karaman

Başyayla, Ermenek, Sarıveliler                                                                                             

Konya

Ahırlı, Akören, Beyşehir, Bozkır, Derbent, Derebucak, Hadim, Hüyük, Meram, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük                                                                                              

Mersin

Mut                                                                                                

 


Temel Ürünlerin Önerildiği Tarım Havzaları-

''