23.5.2017 / Gösterim Sayısı : 3496

Samsun İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı Başkanlığımız koordinasyonunda 18 Mayıs 2017 tarihinde Samsun' da yapıldı

Samsun İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısı Başkanlığımız koordinasyonunda 18 Mayıs 2017 tarihinde Samsun' da yapıldı.

Bakanımız Sayın Faruk Çelik başkanlığında yapılan Samsun İli Tarım Sektörü Ortak Akıl Toplantısına Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, Samsun Milletvekilleri ile Bakanlığımız üst düzey yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları, tarım sektöründe faaliyet gösteren sanayici ve işadamları, özel sektör temsilcileri ve çiftçiler katıldılar.

Samsun ili çiftçilerinin ve tarım sektörünün sorunları, talepleri, ilin dinamiğinin ekonomiye nasıl kazandırılacağı, tarımsal altyapı ve potansiyelinin nasıl değerlendirileceği konusunda talep ve sorunlar dinlenerek ele alındı.

Toplantı ile Bakanlık üst düzey yöneticileri ilin tarım sektörünün tüm temsilcileriyle yerinde bir araya gelmiş, ilin tarımsal konuları tüm boyutlarıyla masaya yatırılmış, ortak akıl ile politikalar oluşturulmaya çalışılmıştır.


''