27.9.2017 / Gösterim Sayısı : 2396

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Niğde Patates Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti

#Patates_Genel Müdür

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 26.09.2017 tarihinde Niğde'de faaliyet gösteren Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Ziyarete Genel Müdürlüğümüz Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Dr. Yusuf ARSLAN eşlik etmiştir.

Genel Müdürümüz, Enstitü toplantı salonunda hazır bulunan idareci ve araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumunu değerlendirmiş ve Enstitü Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Enstitü Müdürü Uğur PIRLAK' tan Enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz, Enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttükleri projeler ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacı personellerimiz de sorunlarını ve TAGEM' den beklentilerini dile getirmişlerdir.

Toplantının ardından Genel Müdürümüz Enstitü laboratuvarlarında ve arazisinde incelemelerde bulunarak ziyaretini tamamlamıştır.

''