T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2017 Yılı Proje Değerlendirme Toplantıları Başladı

Yayın Tarihi : 9.2.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından 06 Şubat – 04 Mart 2017 tarihleri arasında, Antalya ASKA LARA HOTEL'de gerçekleştirilecek olan "Proje Değerlendirme Toplantıları" Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK 'in Genel Müdürlüğümüzün yeni uygulamaya başladığı proje yönetim sistemi ve öncelikli güdümlü (T1), Ar-Ge Destek (T2) ve TÜBİTAK (T3) proje başlıklarını da içeren sunumuyla başlamıştır. 

Ülkemizin tarımsal araştırma önceliklerinin, hedeflerinin ve politikalarının belirleneceği 2017 Yılı Proje Değerlendirme Toplantıları; Bakanlığımız Merkez Kuruluşları, Üniversiteler, Araştırma Enstitüleri ve Araştırma yetkisi verilmiş kuruluşlar, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, İlgili Bakanlık Kuruluşları ve Özel Sektör temsilcilerinden oluşan yaklaşık 2400 kişinin katılımıyla 4 hafta boyunca devam edecektir.

Farklı grup ve oturumlarda gerçekleştirilecek olan Proje Değerlendirme Toplantılarında "Tarımsal Araştırma Mastır Planı" hedefleri doğrultusunda,  yeni teklif projeler, devam eden projeler ve sonuçlanan projelerin görüşülmesi, araştırma sonuçlarının uygulamaya aktarılması ve yayınlanmasını karara bağlamak amacıyla  değerlendirmeler yapılacaktır.