T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Yeni Kurulan Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü İle İlgili Adıyaman İlinde İncelemelerde Bulundu.

Yayın Tarihi : 12.4.2017

Adıyaman İlinde Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Kurulması Hakkında Karar 06 Nisan 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürüklüğe girmiştir. Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK bu kapsamda incelemelerde bulunmak ve görüşmeler yapmak üzere Adıyaman'a 06 Nisan 2017 tarihinde bir ziyarette bulunmuştur. Daire Başkanı Gökhan KIZILCI da ziyarete eşlik etmiştir.

Genel Müdürümüz önce Adıyaman Valisi Abdullah ERİN, daha sonra Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev KUTLU, Adıyaman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan SOLMAZ'ı makamlarında ziyaret edilerek kurulan enstitü ile ilgili istişarede bulunmuştur.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdürümüz, İl Müdürü Adil ALAN, il müdür yardımcıları ve şube müdürleriyle Adıyaman tarımı ve kurulan enstitü hakkında istişare toplantısı yapmıştır.

Enstitünün kurulacağı arazide incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz, Adıyaman ilinde gıda, tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren özel sektör firma temsilcileri ve basınla bir araya gelerek, kurulan enstitü ve misyonu hakkında bilgi vermiş ve görüş alışverişinde bulunmuştur. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün özel sektöre verdiği Ar-Ge destekleri hakkında bilgilendirme yapmıştır. Toplantıya Adıyaman Valisi Sayın Abdullah ERİN'in de katılmıştır.

Akşam da özel bir TV kanalında programa katılan Genel Müdürümüz, Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü ve Genel Müdürlüğümüzün faaliyetleri hakkında açıklamalar yapmıştır.