21.4.2017 / Gösterim Sayısı : 5018

Su Ürünleri Mevzuatı ve Denetimler Konulu Eğitim Muğla/Bodrumda Düzenlendi.

#Su-Ürünleri-Mevzuatı-2017

​           Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında "Su Ürünleri Mevzuatı ve Denetimler" konulu hizmet içi eğitim düzenlenmiştir. Yapılan eğitime, İl Müdürlüklerinden  (130) ve Sahil Güvenlik Komutanlığından (16) personel katılım sağlamıştır.

           Eğitimin açılışı Muğla İl Müdürü Ş.Fırat ERKAL ve Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Avcılık ve Kontrol Daire Başkanı Vekili Melih ER'in açılış konuşmaları ile başlamıştır.

            Eğitim kapsamında, göreve yeni başlayan personele,  Bakanlık çalışanları, Muğla Üniversitesi öğretim görevlileri,  Avrupa Birliği Kontrol ve Denetim uzmanları ile Sahil Güvenlik Komutanlığınca toplam 16 sunum yapılmıştır. Mevzuat, av araçları, denetimler,  belge doldurulması, denetimde dikkat edilecek hususlar, deniz balıkları ve teşhisleri ile ilgili konularda sunumlar yapılmıştır. Teorik sunumların yanısıra pratik uygulamalar da gerçekleştirilmiştir.

            Su ürünleri koruma kontrol hizmetlerinde göreve yeni başlayan personel başta olmak üzere tüm denetçilerin denetimlerde faydalanabileceği kaynak bir yayın olması amacıyla Denetçi El Kitabı taslağı hazırlık çalışmalarına başlandığı belirtilmiştir.

''