29.6.2017 / Gösterim Sayısı : 4430

İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir.

İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Sn. Rafael Mendivil Peydro, 20 Haziran 2017 tarihindeki Genel Müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Büyükelçinin ziyaretinde, İspanya ile balıkçılık alanında başlatılan Eşleştirme (Twinning) Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler kısaca değerlendirilmiş, proje çerçevesinden başka, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği alanında iki ülkenin yakın işbirliği sergileyebilecekleri alanlar hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Sn. Dr. Altuğ Atalay, Eşleştirme Projesi kapsamında Genel Müdürlüğümüzde faaliyette bulunan uzun süreli ve kısa süreli uzmanların performansları ve sağladıkları kaliteli uzmanlıktan, bilgilendirme ve eğitimden duyulan memnuniyeti dile getirmiştir.  

Sn. Peydro ve Sn. Atalay, balıkçılık alanındaki uluslararası düzenlemeler ve bölgesel balıkçılık yönetim örgütleri bağlamında da fikir teatisinde bulunmuşlar, bu kapsamda üyesi bulunduğumuz Atlantik Ton Balıklarının Korunması Uluslararası Komisyonu’nda yaşanan güncel gelişmeleri ele almışlardır. Bundan başka, su ürünleri yetiştiriciliği ve su ürünleri ticareti alanlarında İspanya ve Türkiye’nin yakın işbirliğini gerektiren başka konular bulunduğu da karşılıklı olarak dile getirilmiş, bu konulara yönelik istişarelerin sürdürülmesi yönünde ortak bir niyet olduğu kaydedilmiştir.    

''