3.10.2017 / Gösterim Sayısı : 2326

Şanlıurfa İlinde, Bitkisel Üretim Ve Bitki Sağlığı Şube Müdürleri ve Kontrol Sertifikasyon Kuruluşları Yetkilileri İle İyi Tarım Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

#UrfaİTU_2017

Şanlıurfa İl Müdürlüğü toplantı salonunda 20.09.2017 tarihinde İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sabahat GÜLLÜOĞLU başkanlığında bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantıya Daire Başkanlığımız personeli ziraat mühendisi Tolga ERYILMAZ ve  Birol İMECİ, Şanlıurfa Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü M. Sait YILDIZ, Gaziantep Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü M. Gül GİRİŞKEN ve İTU Birimi personelleri katılmıştır.

Değerlendirme toplantısında, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sabahat GÜLLÜOĞLU tarafından İyi Tarım Uygulamaları kapsamında bireysel ve grup sertifikasyonunda Şanlıurfa ve Gaziantep illerinin mevcut durumu ve destekleme bilgilerini içeren bir sunum yapılmıştır. Şanlıurfa ve Gaziantep Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürleri ve İTU Birimi personeli tarafından mevcut illerde İTU kapsamında yürütülen faaliyetler ile bireysel ve grup sertifikasyonu çerçevesinde karşılaşılan problemler aktarılmıştır.

Toplantının 2.kısmında bölgede hizmet vermekte olan 8 adet Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu yetkilileri ile bir araya gelinmiştir. Toplantının ilk kısımda tespit edilen hususlar çerçevesinde, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde İTU kapsamında karşılaşılan problemler, uygulamalarda dikkat edilmesi gereken KSK'ları ilgilendiren teknik hususlar ile yapılması gerekenler konusunda karşılıklı değerlendirmeler yapılmıştır.

 


''