11.7.2017 / Gösterim Sayısı : 1758

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Türkiye Stajları Kapsamında Bakanlığımızda Staj Yapan Öğrenciler Başkanlığımızı Ziyaret Etti

#Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Türkiye Stajları

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Türkiye Stajları kapsamında Bakanlığımızda staj yapan öğrenciler,  Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde görevli Adnan HORAN rehberliğinde Başkanlığımıza ziyaret gerçekleştirdi.

Başkanlığımız Eğitim ve Yayım Daire Başkanı Gürcan ÖZDAĞ'ı ziyaret ederek bir süre sohbet eden stajyer öğrencilere Bakanlığımızın  tarıma verdiği destekleri, yatırımları, hedefleri ve gerçekleşen başarı verilerinin anlatıldığı video gösterimi yapıldı.  Başkanlığımızın görevleri ve çalışma alanları konularda sunum  gerçekleştirildikten sonra, Başkanlık stüdyosu ile Başkanlığımızın matbaası gezdirilerek bilgiler verildi.

Almanya'da yaşayan Sena YILMAZ, Seda YILMAZ ve Sare ÖZTÜRK ile Fransa'da yaşayan Gülgün IŞIK ileriki dönemde Türkiye'ye dönerek ülkelerine hizmet etmeyi düşündüklerini, şartların elvermesi durumunda ülkemize hizmet etmekten onur duyacaklarını ifade ettiler. Ülkemizin ve Bakanlığımızın tanıtımında öncülük etmeleri temennisiyle öğrencilere Başkanlığımız yayınlarının yer aldığı bazı basılı yayınlardan takdim edildi.


''