Başkan

PRENSİPLERİMİZ
 • Önemli olan İNSAN olabilmek ve İNSAN kalabilmektir.
 • Makamı, mevkii, konumu, hayatı algılama ve yaşama şekli, maddi durumu, referans gücü, mensubiyeti ne olursa olsun herkes bizim için önce İNSAN’dır. Bu anlamda herkes bizim tarafımızdan her zaman İNSANCA muamele görmelidir.
 • Kamunun bütün imkânları, görevlerimiz, beraber çalıştığımız arkadaşlarımız, ailemiz, canımız ve İNSANLIĞIMIZ da bize emanettir. Bu bakımdan; ülkemiz ve bu Aziz Milletimiz için en az 10 birim fayda üretmeden, kamunun 1 birim imkânını kullanmamalı, israf etmemeli, verimlilik esaslı çalışmalı ve emanete asla ihanet etmemeliyiz.
 • Dürüst, açık, şeffaf ve her zaman hesap verebilir olmak bizi herkesten güçlü kılar.
 • "Şerefil mekân bil mekin…" diyor bir Arap Atasözü. Yani mekânların, binaların, makamların, konumların şerefi kendinden değil, o makamı, konumu, binayı, mekânı işgal edendendir, içindekindendir.
Unutmayalım ki İTİBAR ve ŞEREF hiç tükenmeyecek bir sermaye ve zenginliktir.
​Osman GÜZELGÖZ

1958 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Şanlıurfa kültür, folklor ve musikisinin en önemli kaynak kişisi, musiki ustası, Gazelhan Tenekeci Mahmut’un oğludur.

PTT Bakım Müdürlüğü, Toprak-Su Müdürlüğü ve Toprak Tarım Reformu Bölge Müdürlüklerinde çalıştı. 1978 yılında Şanlıurfa’da muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1980’de Maliye Teşkilatına girdi. 1984-1986 döneminde 2 yıllık Maliye Kursu’nu bitirdi. 1990 yılında yeniden gazeteciliğe döndü.
2003-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığında Bakan Danışmanı, Basın Müşaviri, İletişim Koordinatörü ve Daire Başkanı olarak görev yaptı.

40 yılı bulan gazetecilik ve yazarlık yaşamında; yerel ve ulusal düzeyde muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptı. Gazete ve dergiler çıkardı. Yerel TV ve radyolarda yorumcu ve araştırmacı olarak çeşitli programlar gerçekleştirdi. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde konferanslar verdi.

Halkla İlişkiler (ön lisans) ve İktisat (lisans) eğitiminin ardından Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans programını tamamladı. Halen Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo, Televizyon ve Sinema alanında doktora yapmaktadır.

18 Eylül 2017 itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı olarak atanan Güzelgöz,evli; 4 çocuk babası ve 5 torun dedesidir.

Yayımlanmış Kitapları:
 1. Bir Beyaz Tebessüm (Şiir)
 2. Sana Leyla mı Bulunmaz (Şiir)
 3. Eskimeyen Sohbetler (Röportaj)
 4. İnce Sür Derin Sür Öküzleri Yorma (Güneydoğu Yazıları 1)
 5. Bir Ok Attım Kebap Oldu (Güneydoğu Yazıları 2)
 6. Kürt Meselesi ile Yüzleşmek (Güneydoğu Yazıları 3)
 7. Batılılaşma Demokrasi İslam (Deneme)
 8. Şanlıurfa Halk Müziği (Ortak Araştırma)
 9. Sağlıkla İlgili Türküler (Ortak Araştırma)
 10. Sağlıkla İlgili Şarkılar (Ortak Araştırma)


''