4.10.2017 / Gösterim Sayısı : 4611

Veteriner Hekim Elektronik Reçete Uygulaması hakkında bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor

#Veteriner Hekim Elektronik Reçete Uygulaması hakkında bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor

​Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hazırladığı ve 15.07.2017 tarihinde tüm yurtta test uygulamasına başlanan Veteriner Hekim Elektronik Reçete Uygulaması hakkında bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor.

Bu amaçla 27 Eylül 2017 tarihinde Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odasının organizasyonunda Ankara Plaza Hotel’de E-Reçete Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa Bebek, Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ergün Erol, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Kadir Kaya ve Ankara Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yard. Doç. Dr. Oytun Okan Şenel’in katılımı ile düzenlenen toplantıda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve diğer Bakanlıklarda çalışan veteriner hekimler ile serbest veteriner hekimler ve işletme veteriner hekimlerine Çalışma Grup Sorumlusu ve E-Reçete Sistem Yöneticisi Arif Özkan tarafından E-Reçete uygulaması ile ilgili sunumlar  yapılarak sistemin tanıtımı yapıldı.

28 Eylül 2017 tarihinde Beyaz Et Sanayicileri Derneği (BESD-BİR) ve Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUMBİR) tarafından Ankara Holiday İnn Hotel’de düzenlenen toplantıda da broiler ve yumurtacı kanatlı işletmelerinde çalışan veteriner hekimlere  E-Reçete Sistem Yöneticisi Arif Özkan tarafından E-Reçete uygulaması ile ilgili sunumlar  yapıldı, hayvan sağlığı alanında bilinçli ilaç kullanımı hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu ve toplantılarda katılımcıların soruları, konu ile ilgili görüş ve önerileri alınarak değerlendirmelerde bulunuldu.

''