18.4.2017 / Gösterim Sayısı : 5246

Milli Tarım Projesi Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli Kapsamındaki Toplantı Trabzon, Erzurum ve Şanlıurfa'da Düzenlendi.

#2017 Yılı Milli Tarım Projesi Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli

Milli Tarım Projesi Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli kapsamında uygulanan ve yeni uygulamaya konulan projelerle ilgili bilgilendirme toplantıları 10-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Trabzon, Erzurum ve Şanlıurfa illerinde gerçekleştirildi.

Eğitimlere Altyapı ve Çevre İzleme  Daire Başkanımız Ramazan KOÇAK, Bakanlığımız konu uzmanları, DOKAP, DAP ve GAP projesi kapsamında yer alan 33 il müdürlüğünden proje sorumlusu personel damızlık sığır yetiştiricileri birlik başkanları, koyun keçi yetiştiricileri birlik başkanları, süt üreticileri birlik başkanları ile 33 ilden büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan 300'e yakın  yetiştiricimiz katılmıştır.

Eğitim programları kapsamında Altyapı ve Çevre İzleme  Daire Başkanımız Ramazan KOÇAK Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli kapsamında uygulamaya konular ve Bakanlığımızca uygulanan diğer hayvancılık projeleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Daha sonra Bakanlığımız konu uzmanlarınca,

-Buzağı Bakımı ve Düvelerin Beslenmesi Vet. Hekim Şahhüseyin MULAOĞLU,

-Sağmal İneklerin Beslenmesi Ziraat Mühendisi Ali Rıza AKINCI

-Hayvan Refahı ve Hayvan Barınakları Ziraat Mühendisi Gürsel ODABAŞI tarafından eğitim verildi.


''