28.3.2017 / Gösterim Sayısı : 6031

Yönetim Bilgi Sistemi Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

#yonetimbilgi

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığına, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yetkilileri ve teknik elemanları tarafından, 27.03.2017 tarihinde Yönetici Bilgi Sistemimizin çalışma yapısı ve işlerliğine ilişkin bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sayın Hakan KALENDER, İç Kontrol Daire Başkanı Sayın Müjgan ÖZBEK ile Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı personeli Ziraat Mühendisleri Zeki SEYRAN, Adnan SAYIN, ve Güneş İLHAN tarafından yapılan bilgilendirme toplantısı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Daire Başkanları Sayın Ayşegül S. COŞKUN, Özlem KOÇ ve Necdet Sıtkı YAKUPÇEBİOĞLU ile 10 teknik elemanın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.  

Toplantıda Strateji Geliştirme Başkanlıklarının görev alanına giren konular, Daire Başkanlıkları düzeyinde ele alınarak, yürütülen çalışmalar, karşılaşılan sorunlar ve kullanılan uygulamalar konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Toplantının ana gündem maddesini; Strateji Geliştirme Başkanlığımız, Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığınca geliştirilen Yönetici Bilgi Sistemi oluşturmuştur.

Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığımız tarafında geliştirilen Yönetici Bilgi Sistemi, Bakanlığımız üst düzey yöneticilerinin ve bürokratlarının ihtiyaç duyduğu tarımsal verilere daha kolay, daha etkin ve daha hızlı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla 2013 yılında web tabanlı olarak geliştirilmiştir.

Toplantıda katılımcılara, Yönetici Bilgi Sisteminin geliştirme sürecine ilişkin geniş çaplı bir sunum yapılmış ve Yönetici Bilgi Sisteminin işleyişi web üzerinden uygulamalı olarak gösterilerek Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yetkilileri ve teknik elemanları ile bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılmıştır.

''