T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

"Bu bayrağı evelallah yere düşürmeyeceksiniz"

Yayın Tarihi : 22.2.2018

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı'na katılmak üzere Afrin'e gidecek Polis Özel Harekât (PÖH) timini uğurladı.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Bakan Fakıbaba, İl Emniyet Müdürlüğünün Karaköprü yerleşkesini ziyaret ederek, Afrin'e gidecek polisler için düzenlenen törene katıldı.

Harekâta katılacak polislerle kucaklaşıp sohbet eden Fakıbaba, göreve gideceklere çiçek hediye etti.

Fakıbaba, polisleri gururla uğurladıklarını belirterek, "Size dua ediyoruz, Allah yolunuzu açık etsin, sağlıkla dönmeyi nasip etsin. İnanın her seferinde söylemişimdir, 67 yaşındayım, keşke ben de sizin yerinizde olmuş olsaydım. Şu kahpe düşmana ben de bir kurşun sıkabilseydim diye, inanın çok samimi olarak söylüyorum, bu görevi üstlenseydim diye dua ediyorum. Sizler gerçekten çok büyük insanlarsınız, bu bayrağı evelallah yere düşürmeyeceksiniz." dedi.

İl Müftüsü İhsan Açık'ın yaptığı duanın ardından polisler harekâta katılmak üzere Afrin'e uğurlandı.

Törene Vali Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek ve İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ile çok sayıda polis katıldı.

"Mehmetçiğimiz Afrin'de destanlar yazıyor"

Bakan Fakıbaba, daha sonra Şanlıurfa'daki GAP Tarımsal Araştırma Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerince terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı'nın başarıyla sürdüğüne dikkati çekti.

Türkiye'nin hep bir ağızdan Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan güvenlik güçlerine dua ettiğini vurgulayan Fakıbaba, "Mehmetçiğimiz Afrin'de hakikaten destanlar yazıyor. Bütün 80 milyonun kalbi, onlarla beraber atıyor. Onları yürekten kutluyorum. Onlara başarılar diliyorum ve Allah'ın izniyle başarılı olacaklarına da şahsen yürekten inanıyorum. Şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. İnancımız gereği şehitlerimiz, peygamberimizin komşusudur. Mehmetçiğimizle gurur duyuyoruz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 25 Şubat Pazar günü partilerinin 6. olağan il kongresine katılmak için kente geleceğini belirten Fakıbaba, tüm vatandaşları kongreye davet etti.

Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en iyi şekilde ağırlanacağına inandığını vurgulayarak, kongre hazırlıklarının kapsamlı bir şekilde sürdüğünü ifade etti.

Toplantıya, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanvekili Cuma Ağaç ile diğer ilgililer de katıldı.