18.7.2017 / Gösterim Sayısı : 3105

Bursa Gıda Sanayicilerine TAGEM ve AR-GE destekleri anlatıldı.

#Bursa_Sanayıcıler

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında (BTSO), gıda sanayinin önde gelen firmalarının katılımı ile 11 Temmuz 2017 tarihinde toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Hayvan Sağlığı ve Gıda-Yem Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ,  Bursa Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitü Müdürü Yıldıray İSTANBULLU, teknik ve idari koordinatörler, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ ONUR ve Bursa gıda sanayinin önde gelen 41 özel firmanın yetkilileri katılmıştır. 

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ ONUR'un hoş geldiniz konuşması ile başlayan toplantıda daha sonra Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK tarafından bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumda, Türkiye ve Dünya tarımının durumu hakkında bilgiler verilerek, Ar-Ge ve inovasyonun önemini anlatılmış ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü olarak Özel Sektöre verilen destekler hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Daha sonra sektör temsilcileri tarafından, sektörün durumu, Ar-Ge ve inovasyona yönelik görüşleri ve talepleri belirtilerek, kamu özel sektör işbirliğinin geliştirilmesine yönelik karşılıklı değerlendirmelerde bulunulmuştur.

''