15.8.2017 / Gösterim Sayısı : 3425

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat Birişik İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti…

#İzmir_Zeytincilik_Gen Müd

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK Genel Müdürlüğümüze bağlı Enstitülere yapılan inceleme ziyaretleri kapsamında 8 Ağustos 2017 tarihinde İzmir' de bulunan  Zeytincilik Araştırma Enstitüsünü ziyaret etmiştir. Ziyarete Bahçe Bitkileri Araştırmaları Dairesi Başkanı Gökhan KIZILCI, Hayvan Sağlığı Gıda Yem Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ ve Toprak Su Kaynakları Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ eşlik etmişlerdir.

Enstitü Müdürü Dr. Ünal KAYA' nın tanıtım sunusu sonrasında, Genel Müdürümüz, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmanın ardından Genel Müdürümüz, Zeytincilik Araştırma Enstitüsünde görevli teknik elemanlar ile tek tek tanışarak, personelin çalıştığı konular, yürüttüğü projeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini almıştır.

Toplantı sonrası, enstitü yerleşkesi, laboratuvarlar, sosyal tesisler ve deneme alanları gezilerek incelemelerde bulunulmuş ve yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgiler alınmıştır.

''