25.10.2017 / Gösterim Sayısı : 3527

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti

#Ordu_Genel_Müdür

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 20.10.2017 tarihinde Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Ziyarete Genel Müdürlüğümüz Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ali AYAR ve Hayvan Sağlığı Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ eşlik etmiştir.

Genel Müdürümüz, Enstitü toplantı salonunda hazır bulunan idareci ve araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumunu değerlendirmiş ve Enstitü Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Enstitü Müdürü Feyzullah KONAK tarafından verilen Enstitü tanıtım brifinginin ardından  Genel Müdürümüz, Enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttükleri projeler ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacı personellerimiz de sorunlarını ve Genel Müdürlüğümüzden beklentilerini dile getirmişlerdir.

Toplantının ardından Enstitü laboratuvarlarında ve IPA kapsamında yürütülen “Arım Balım Peteğim Projesi” ile yapımı tamamlanan tesiste incelemelerde bulunmuş ve projede görevli teknik destek ekibinden proje hakkında brifing almıştır.

Daha sonra Ordu İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Akın ÇİFTÇİ’nin de katılımı ile Ordu Valisi Sayın Seddar YAVUZ makamında ziyaret edilerek proje hakkında istişare toplantısı gerçekleştirilmiştir.

''