31.10.2017 / Gösterim Sayısı : 3375

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK İncir Araştırma Enstitüsü'nü Ziyaret Etti

#İncir_gelmüdür

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 26.10.2017 günü Aydın İlinde faaliyet gösteren İncir Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Hayvan Sağlığı, Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ da eşlik ettiler. 

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitünün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi.

Enstitü Müdürü Selim ARPACI'dan enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM' den beklentilerini dile getirmişlerdir.

Toplantının ardından Genel Müdürümüz Enstitü laboratuvarlarında ve arazisinde incelemelerde bulunarak ziyaretini tamamlamıştır.

''