6.11.2017 / Gösterim Sayısı : 5039

Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü İnceleme ve Denetleme Ziyareti.

#nazıllı pamuk genel müdür

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 27 Ekim 2017 tarihinde Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret etti. 

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü Toplantı Salonunda hazır bulunan idareci ve araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve enstitünün yürütmüş olduğu Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiş ve geleceğe yönelik projeksiyonda bulunmuştur.

Enstitü Müdür Vekili M. Koray ŞİMŞEK’ten Enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmelerde bulunmuştur. Araştırmacı personellerde Genel Müdürlüğümüzden beklentilerini dile getirmişlerdir.
Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvarlar, seralar, saw-gin çırçır fabrikası, ve tohum hazırlama fabrikasında incelemeler yapan Genel Müdürümüz sorumlu personellerden bilgi alarak ziyaretini tamamlamıştır.

''