21.12.2017 / Gösterim Sayısı : 4549

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 5. toplantısı gercekleştirildi.

#TADAK 2017

Tarımsal Araştırma Danışma Kurulunun (TADAK) 5. toplantısı Sayın Müsteşar Yardımcımız Sayın Ahmet GÜLDAL Başkanlığında, 21 Aralık 2017 tarihinde Ankara da Genel Müdürlüğümüz toplantı salonun da gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, Bakanlığımız ana hizmet ve ilgili birimlerinin, üniversitelerin ilgili fakültelerinin, TÜBİTAK, TPE, BOREN vb diğer kamu kurumlarının, sektördeki meslek kuruluşlarının, ilgili sivil toplum kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden oluşan yaklaşık 55 kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, Sayın Müsteşar yardımcımız Ahmet GÜLDAL'ın açılış konuşmasıyla başlamış, daha sonra Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK'in NEDEN AR-GE sunusuyla devam etmiştir. Daha sonra Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan MIZRAK, 4. TADAK toplantısı önerileri/yapılan faaliyetlere ilişkin sunum yapmışlardır. Ardından tüm katılımcılar önümüzdeki dönemde ar-ge den beklentileri ve öncelikle yapılması istedikleri ar-ge konularının dile getirmişlerdir.

''