T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat Birişik Gap Uluslararası Tarımsal Araştırma Ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 20.4.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 12.04.2017 Çarşamba günü, Gap Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etmiştir.

Ziyarete; Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK eşlik etmişlerdir.  

Enstitü müdürü Mehdi SÜMERLİ tarafından mevcut çalışmalar, projeler, bütçe ve personel durumu hakkında brifing verilmiştir. Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Müdürlüğün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmanın ardından, Müdürlükte görevli teknik personelle tek tek tanışarak, çalışma konuları ve yürüttüğü projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Toplantı sonrası Genel Müdürümüz, Müdürlük hizmet binası, Tıbbı ve Aromatik Bitki seraları, Laboratuvarlar ve Buğday Islah biriminde incelemelerde bulunmuş ve ziyaretlerini tamamlamışlardır.