T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Yalova - Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret etmiştir.

Yayın Tarihi : 13.7.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 10.07.2017 Pazartesi günü, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etmiştir.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI, Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK ve Toprak Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ eşlik etmişlerdir.  

Enstitü müdürü Dr. Yılmaz BOZ tarafından mevcut çalışmalar, projeler, bütçe ve personel durumu hakkında verdiği brifing sonrası, Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Müdürlüğün Prof. Dr. Sabahattin ÖZBEK Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmanın ardından, Enstitüde görevli teknik personelle tek tek tanışarak, çalışma konuları ve yürüttüğü projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Toplantı sonrası Genel Müdürümüz; Enstitü bünyesindeki bölümler, laboratuvarlar, seralar ve Geofit Araştırma Merkezi'nde incelemelerde bulunmuştur.