T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Atatürk Toprak Su Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir.

Yayın Tarihi : 15.8.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Araştırma Enstitülerini inceleme ziyaretleri kapsamında, 03.08.2017 Perşembe günü, Atatürk Toprak Su Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir.

Genel Müdürümüzün ziyaretine Toprak Su Kaynakları Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Bülent SÖNMEZ ve Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Cengiz ÖZER de eşlik etmişlerdir.  

Enstitü Müdürü Dr. Fatih BAKANOĞULLARI tarafından Enstitümüzdeki mevcut çalışmalar, projeler, bütçe ve personel durumu hakkında verilen brifing sonrası, Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Müdürlüğün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal araştırma ve geliştirmenin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve bazı sorunlara dikkat çekerek, Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir.

Konuşmasının bitiminde, Enstitüde görevli teknik personelle tek tek tanışarak, çalışma konuları ve yürüttüğü projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmuştur.

Araştırmacı personelle yaptığı tanışma toplantısı sonrası Enstitü hakkında izlenimlerini aktaran ve bazı değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz, Enstitü bünyesindeki araştırma birimlerini ve laboratuvarları gezerek incelemelerde bulunmuş, ilgililerden bilgiler almıştır.