T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ege Bölgesi Sanayi Odasına TAGEM organizasyonu ve AR-GE destekleri anlatıldı

Yayın Tarihi : 18.8.2017

Ege Bölgesi Sanayi Odasında (EBSO), sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımı ile   10 Ağustos 2017 tarihinde toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Bahçe Bitkileri Araştırmaları Dairesi Başkanı Gökhan KIZILCI,  Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK, Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Tarım Gıda Yazarları ve Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail UĞURAL ve EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk TEZCAN İle Ege Bölgesi gıda sanayinin önde gelen firmaların  yetkilileri katılmıştır. 

Tarım Gıda Yazarları ve Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail UĞURAL ve EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk TEZCAN'ın hoş geldiniz konuşmaları ile başlayan toplantıda daha sonra Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK tarafından bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumda, Türkiye ve Dünya tarımının durumu hakkında bilgiler verilerek, Ar-Ge ve inovasyonun önemini anlatılmış ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü olarak Özel Sektöre verilen destekler hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

Daha sonra sektör temsilcileri tarafından, sektörün durumu, Ar-Ge ve inovasyona yönelik görüşleri ve talepleri belirtilerek, kamu özel sektör işbirliğinin geliştirilmesine yönelik karşılıklı değerlendirmelerde bulunulmuştur.