T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 3.10.2017

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 10.08.2017 tarihinde Menemen/ İzmir'de faaliyet gösteren Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünü ziyaret etmiştir. Ziyarete Genel Müdürlüğümüz Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Dr. Yusuf ARSLAN,  Bahçe Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Gökhan KIZILCI ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Sayın Dr. Suat KAYMAK eşlik etmişlerdir.

Enstitü Müdürü Sayın Dr. Ali PEKSÜSLÜ tarafından Enstitünün ve çalışmalarının tanıtıldığı sunum sonrası, Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş ve Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirmiştir. Sayın Genel Müdürümüz konuşmalarının ardından, Enstitüde görevli 64 teknik personel ile tek tek tanışarak, personelin çalıştığı konular, yürüttüğü projeler, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşlerini almıştır.

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, toplantı sonrası Enstitü yerleşkesi, herbaryum, fungaryum, Ulusal Tohum Gen Bankası, Bitki Doku Kültürü Merkezi, selektör ve meyvecilik deneme alanlarını gezerek incelemelerde bulunmuş ve yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgiler almıştır.