T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 6.10.2017

​Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 05.10. 2017 Perşembe günü Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Dairesi Başkanı Dr. Suat KAYMAK da eşlik ettiler. 

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitünün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi.

Enstitü Müdürü Birol KARADOĞAN'dan enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yaptı. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM' den beklentilerini dile getirdiler.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvarları, seraları ve deneme alanlarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz araştırmacı personellerden bilgi aldı.