T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 10.10.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Tarla Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Yusuf ARSLAN, Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ali AYAR ,Tarımsal Ekonomi ve Proje Yönetimi Daire Başkanı Doç. Dr. Cengizhan MIZRAK , Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 6 Ekim 2017 tarihinde Doğu Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti. 

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK, Enstitünün Toplantı Salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında ve enstitünün Ar-Ge çalışmalarından beklentilerini dile getirdi.

Enstitü Müdürümüz Dr. Şerafettin ÇAKAL'dan Enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz,  enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler almış ve kendilerinden beklentileri konusunda değerlendirmeler yaptı. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM' den beklentilerini dile getirdiler.
Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvarlar, seralar ve deneme alanlarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz araştırmacı personellerden bilgi alarak ziyaretini tamamlamıştır.