T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr. Nevzat BİRİŞİK Bahri Dağdaş Uluslarası Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 6.11.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK, Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Ali AYAR ve Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK, Enstitümüzü incelemek ve çalışmaları değerlendirmek üzere 24 Ekim 2017 tarihinde ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Enstitü Müdürü Dr. Fatih ÖZDEMİR tarafından, Enstitünün altyapısı, çalışma alanları, geliştirdiği projeler, ortaya koyduğu çıktılara ilişkin genel bir sunum yapılarak başlanılan değerlendirme toplantısında, Dr. Nevzat BİRİŞİK ülkemiz tarımının genel durumu ve Ar-Ge niteliğine ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak, bireysel ve kurumsal performanslara ilişkin önemli tespit ve hedefler ortaya koydu.

Enstitü bünyesinde görev yapmakta olan 63 araştırmacının hazır bulunduğu toplantıda, Genel Müdürümüz bireysel temaslar sağlayarak, karşılıklı tanışma ve istişare sohbetleri gerçekleştirdi. Bu çerçevede ortaya çıkan bazı konularda alınması gerekli tedbir ve kararlara dair planlamalar yapıldı.

Değerlendirme toplantısının ardından, Enstitünün Tohum Sağlığı Laboratuvarı, Personel Hizmet binaları ve Tohumculuk Ünitesinde incelemelerde bulunularak, gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

2 yıl önce projelendirilerek faaliyete başlayan ve ülkemizin en büyük merkezi hüviyetindeki Keklik Üretim Merkezi tesislerimizin, akabinde ise Saracoğlu Mahallesinde bulunan Büyükbaş İşletmemizin incelenmesi ile ziyaret sona erdi.