T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 9.11.2017

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, 04 Kasım 2017 Cumartesi günü Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünü ziyaret etti. Sayın Bakanımıza Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Ak Parti Aydın Milletvekili Mustafa SAVAŞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Dr. Nihat PAKDİL, TMO Genel Müdürü İsmail KEMALOĞLU, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Necati TULGAR ve diğer yetkililer eşlik etti.

Enstitü Müdürü M. Koray ŞİMŞEK Enstitünün köklü tarihi, global arenada ülkemiz pamukçuluğunun yeri, misyonu, yürütülen projeler,  ulusal ve uluslararası işbirlikleri, 2023 hedefleri  başlıklarını içeren brifing verdi.

Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA pamuğun ülkemiz ekonomisi için önemine değinerek pamuk üretim miktarının artırılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Pamuk yetiştiriciliğine uygun toprakların suyla buluşturulmasıyla lif pamuk ithalat miktarları azaltılabileceğini belirtmişlerdir. Kurum Müdür Vekili M. Koray ŞİMŞEK'e yürütülen faaliyetler ve ülkemiz tarımına olan hizmetlerinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA’ya nazik ziyaretleri için şükranlarımızı sunarız.​