T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü’nü Ziyaret Etti.

Yayın Tarihi : 27.11.2017

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat BİRİŞİK, enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında 23.11. 2017 Perşembe günü Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Ziyarete; Bahçe Bitkileri Bitkileri Araştırmaları Daire Başkanı Gökhan KIZILCI ve Hayvan Hastalıkları Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Mustafa ÇETİNDAĞ da eşlik ettiler. 

Enstitü Müdürü Dr. Şerif ÖZONGUN’ dan enstitü hakkında brifing alan Genel Müdürümüz, enstitünün toplantı salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarım ve tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmeler yaptı. Enstitüde görevli teknik personelle tanışarak, çalışma konuları, yürüttüğü projeleri ile ilgili bilgiler aldıktan sonra enstitüden ve araştırmacılardan beklentilerini dile getirdi. Araştırmacılar da sorunlarını ve TAGEM’ den beklentilerini ifade ettiler.

Toplantının ardından enstitünün hizmet binası, laboratuvarları ve deneme alanlarında incelemeler yapan Genel Müdürümüz araştırmacı personellerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.