T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürümüz Dr.Nevzat BİRİŞİK, Enstitü inceleme ziyaretleri kapsamında Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Yayın Tarihi : 5.12.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Nevzat BİRİŞİK 30 Kasım 2017 Perşembe günü Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nü ziyaret etti. Ziyarete Hayvancılık ve Su Ürünleri Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Ali AYAR eşlik etti.

Enstitü toplantı salonunda idareci ve araştırmacı personelin de hazır bulunduğu bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Enstitü Müdürü Doç.Dr. İlhan AYDIN tarafından yürütülen projeler, kurumun geçmişi ve diğer enstitü çalışmaları hakkında brifing verilmiş, daha sonra Genel Müdürümüz, salonunda hazır bulunan araştırmacı personele hitap ederek, Türkiye'de tarımsal Ar-Ge'nin mevcut durumu hakkında değerlendirmelerde bulunmuş, Bakanlık ve Genel Müdürlük olarak enstitülerden beklentilerini içeren hedef ve yeni vizyonu hakkında bilgiler verdi. Toplantıda hazır bulunan tüm teknik personel ile birebir görüşen ve değerlendiren Dr. Nevzat BİRİŞİK bunun yanı sıra personelin sorun ve önerilerini dinledi.

Toplantının ardından enstitü araştırma tesisleri ve laboratuvarlar gezilerek projeler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiş, daha sonra enstitü balık üretim ve deneme üniteleri gezilerek yetiştirilen markalı kalkan balıkların bir kısmı denize bırakılmıştır.