25.9.2017 / Gösterim Sayısı : 3095

.

#TARIM BİLGİ SİSTEMİ HUWEİ ÖDÜL
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei'in, 170 ülkeden 20 bini aşkın uzmanın katılımıyla 04-07/09/2017 tarihlerinde Çin'in Şanghay kentinde gerçekleştirdiği "Bulut ile Büyümek" temalı etkinliğine Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Entegre İdare ve Kontrol Sistemi Daire Başkanlığınca katılım sağlanmıştır.

 Etkinlik kapsamında kurulan "Uluslararası Değerlendirme ve Ödül Komitesi"  yapmış olduğu değerlendirme ve oylama sonucunda Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarım Bilgi Sistemi",

 Endüstri 4.0 kapsamında  Tarım 4.0'ı kullanan  "Küresel Ölçekte En İyi Akıllı Tarım Uygulaması" olarak ödüle layık bulunmuş ve etkinlik kapsamında ödülü vermek üzere Huawei şirketinin üst düzey yöneticilerinin katılım sağladığı bir toplantı düzenlemiştir.

Söz konusu ödülü almak üzere gerçekleştirilen toplantıda Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Entegre İdare ve Kontrol Sistemi Daire Başkanı Dr. İsmail Hakan ERDEN, "Tarım Bilgi Sistemi" ni içeren kapsamlı bir sunum yapmış ve Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Mr James CHEN tarafından takdim edilen ödülü Bakanlığımız adına almıştır.

''